Kariera

U nas liczy się człowiek.

Oferujemy naszym pracownikom ukierunkowane szkolenia i możliwości dalszej edukacji, a także konieczną przestrzeń do rozwoju.

W ten sposób tworzymy w pracy atmosferę łączącą w sobie tolerancję, zrozumienie i ducha pracy zespołowej.

image Emilia Kmita-Kołodziejczyk
Kierownik Działu Handlowego

Emilia Kmita-Kołodziejczyk

 

Stanowisko:  Kierownik Działu Handlowego, Warszawa
Zakres odpowiedzialności: Nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientem, pozyskiwanie nowych klientów, tworzenie i realizowanie strategii sprzedażowych, zarządzanie zespołem.

 

Wywiad z pracownikiem

1. Jak wyglądał rozwój Twojej kariery zawodowej w KÖNIG STAHL? Jakie możliwości zaoferowała Ci firma?

E.K.Moja przygoda z König Stahl trwa już prawie 20 lat i praca nadal daje mi dużo satysfakcji. Dzięki współpracy ze świetnymi fachowcami, udziałowi w licznych projektach i szkoleniach zdobyłam olbrzymie doświadczenie w branży. Obecnie zarządzam Biurem Sprzedaży w Warszawie, a sukces jaki odniosłam opiera się na owocnej współpracy z klientami. Stały, dobry kontakt z klientem to moja kluczowa misja do spełnienia każdego dnia.

2. Co wyróżnia KÖNIG STAHL jako dobrego pracodawcę na rynku pracy?

E.K.König Stahl cały czas się rozwija, inwestuje w nowe usługi, technologie. Inwestuje w ludzi, szczególnie tych zaangażowanych. Mamy komfortowo wyposażone biuro i świetne warunki do pracy. Mamy bardzo dobry zespół, który ściśle ze sobą współpracuje, dzięki czemu powierzane zadanie są  skutecznie realizowane. Zaangażowanie, profesjonalność i pasja pracowników mają duży wpływ na wzmacnianie naszej pozycji na rynku.  Ludzie są życzliwi i pomocni co przekłada się na świetną atmosferę. Cieszę się, że pracuję w tak stabilnej i rozwojowej jednocześnie firmie, co daje poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie.

3. Jakie doświadczenia/ wydarzenia w pracy w KÖNIG STAHL  dały Ci szczególną satysfakcję?

E.K.Sprzedaż to moja pasja, dlatego każde zamówienie napędza mnie do dalszego działania. Mam na swoim koncie wiele takich sukcesów, ale szczególnie miło wspominam duże zamówienie na 150 ton stali, które dograłam z klientem podczas jednej rozmowy telefonicznej. Osiągnęłam swój cel, a klient był bardzo zadowolony z szybkiej i sprawnej obsługi. Tak naprawdę cieszy każdy dobrze zrealizowany projekt nawet ten najmniejszy.

image Bartłomiej Petryka
Manager ds Zakupów i Rozwoju Produktów

Bartłomiej Petryka

 

Stanowisko: Manager ds Zakupów i Rozwoju Produktów
Zakres odpowiedzialności: Zarządzanie zakupami dedykowanymi, rozwój kluczowych grup produktowych, szkolenia, zarządzania innymi projektami rozwoju biznesu

 

Wywiad z pracownikiem

1. Jak wyglądał rozwój Twojej kariery zawodowej w KÖNIG STAHL? Jakie możliwości zaoferowała Ci firma?

B.P.Pracę w Grupie KÖNIG rozpocząłem w Wiedniu w 2006 r. tuż po ukończeniu studiów w Austrii. Po kilku latach wróciłem do Polski by wspierać dynamiczną ekspansję Königstahl w ramach Działu Zakupów. Moje zadania zmieniały się wraz z potrzebami firmy, a odpowiedzialność rosła wraz z kolejnymi projektami, które mi powierzano. Szczególną wagę przykładam do rozwoju nowych grup produktowych, serwisu i zakupów dedykowanych, które zapewniają firmie możliwość rozwoju biznesu. Kompetencje zdobyte dzięki długoletniemu wsparciu firmy pozwoliły mi jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój organizacji przygotowując programy szkoleniowe dla naszych pracowników i klientów.

2. Co wyróżnia KÖNIG STAHL jako dobrego pracodawcę na rynku pracy?

B.P.Według mnie wielkość i struktura organizacyjna firmy Königstahl łączy ze sobą najlepsze cechy małej firmy i dużej korporacji.

Jej organizacja pozwala na efektywną komunikację, zrozumienie wyzwań i przedstawienie własnych rozwiązań na każdym poziomie organizacyjnym we współpracy ze wszystkimi działami firmy łącznie z Zarządem. Daje możliwość realnego wpływu na rozwój przedsiębiorstwa przez pojedynczego pracownika.

Z drugiej strony jest to na tyle duża i finansowo stabilna firma, że dysponuje środkami pozwalającymi na realizację ciekawych, indywidualnie opracowanych rozwiązań przyczyniających się do rozwoju firmy, nie zapominając przy tym o nagradzaniu pracowników za kreatywność i zaangażowanie. 25 lat dynamicznego rozwoju na rynku polskim przekłada się również na stabilność zatrudnienia i perspektywę rozwoju osobistego.

Austriackie korzenie firmy Königstahl przyczyniają się do zachowania najwyższej kultury środowiska pracy. Działalność Grupy KÖNIG w 17 europejskich krajach daje szansę na współpracę w zespołach międzynarodowych, szukanie rozwiązań i budowanie doświadczenia zawodowego zarówno na poziomie lokalnym jak i globalnym.

3. Jakie doświadczenia/ wydarzenia w pracy w KÖNIG STAHL  dały Ci szczególną satysfakcję?

B.P.Szczególnym osobistym wydarzeniem związanym z pracą w firmie Königstahl była dla mnie możliwość przeniesienia z firmy KÖNIG T.A.G. w Wiedniu do firmy Königstahl w Polsce. Po blisko 23 latach pobytu poza granicami Polski decyzja o powrocie do kraju była nie lada wyzwaniem, ale również szansą, którą postanowiłem wykorzystać i między innymi dzięki wsparciu firmy Königstahl po dziś dzień jej nie żałuję .

Jako największe wyzwanie, z którego osobiście jestem dumny, a które dla firmy okazało się sukcesem, postrzegam rozwój produktu profili gorąco walcowanych. Wprowadziliśmy nowe, wyższe standardy produktowe zwiększając jednocześnie konkurencyjność i udział w rynku firmy Königstahl.

image Łukasz Mrozek
Kierownik Działu Logistyki

Łukasz Mrozek

 

Stanowisko: Kierownik Działu Logistyki
Zakres odpowiedzialności: Zarządzanie realizacją dostaw z magazynu w Mikołowie

 

Wywiad z pracownikiem

1. Jak wyglądał rozwój Twojej kariery zawodowej w KÖNIG STAHL? Jakie możliwości zaoferowała Ci firma?

Ł.M.Pracę w Königstahl zacząłem na stanowisku magazyniera, awansując następnie na Lidera zespołu, a aktualnie odpowiadam za cały Dział Logistyki w Oddziale Południe.

Zdobywanie kolejnych doświadczeń zawodowych, kompetencji i umiejętności było możliwe dzięki wsparciu przełożonych oraz specjalistycznym szkoleniom, które pomagają mi rozwijać się wraz z firmą Königstahl.

2. Co wyróżnia KÖNIG STAHL jako dobrego pracodawcę na rynku pracy?

Ł.M. Königstahl to dobra atmosfera w pracy oraz partnerskie podejście do współpracowników. Nowoczesne wyposażenie magazynu – systemy składowania, suwnice oraz piły taśmowe pozwalają na nabycie nowych umiejętności i doświadczeń.

Praca w Königstahl to codzienne wyzwania pozbawione rutyny, których podjęcie daje poczucie samorealizacji.

3. Jakie doświadczenia/ wydarzenia w pracy w KÖNIG STAHL  dały Ci szczególną satysfakcję?

ł.M.Ważnym sprawdzianem dla mnie i moich współpracowników było wdrożenie nowego systemu informatycznego, podczas którego musieliśmy zachować zdolność do płynnej realizacji zamówień, szczególnie w pierwszym okresie działania. Utrzymaliśmy pełną efektywność pracy pomimo typowych dla takiego procesu niedogodności.

Obserwacja zaangażowania całego zespołu logistyków i magazynierów, które wykraczało poza zwykłe zadania i bez którego sukces projektu byłby mocno zagrożony, przyniosło mi dużo satysfakcji.

Pracownik magazynowy

Poznań

CO BĘDZIE TWOIM ZADANIEM:

   • Praca w charakterze pracownika fizycznego w magazynie wyrobów hutniczych,
   • Praca w trybie trzyzmianowym, pięciodniowym,
   • Kompletacja dostaw do klientów z wykorzystaniem suwnicy,
   • Załadunek towaru na auta z wykorzystaniem suwnicy,
   • Obsługa dostaw towaru do magazynu z wykorzystaniem suwnicy,
   • Ewidencja obrotu towarowego w systemie ERP,
   • Odpowiedzialność za stan techniczny i sprawność wyposażenia magazynu

CZEGO OD CIEBIE OCZEKUJEMY:

 • Doświadczenia i uprawnień do obsługi suwnicy z poziomu „0″ – mile widziane.
 • Znajomości produktów z branży wyrobów hutniczych – mile widziana.
 • Znajomości dokumentacji i procedur występujących w obrocie towarowym.
 • Znajomości systemu IMPULS –mile widziana.
 • Komunikatywności, odpowiedzialności, uczciwości, lojalności i zaangażowania
 • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie na podobnym stanowisku
 • Silnej motywacji do pracy.

CO MOŻESZ ZYSKAĆ DOŁĄCZAJĄC DO NASZEGO ZESPOŁU:

  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.
  • Wynagrodzenie oparte o wynagrodzenie zasadnicze plus premię,
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji zawodowych;
  • Terminowe wynagrodzenie płatne do ostatniego dnia miesiąca,
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia zdrowotnego,
  • Posiłki regeneracyjne,
  • Dodatkowe świąteczne gratyfikacje finansowe,
  • Dodatkową premię lojalnościową,
  • Szkolenia:
   • dot. umiejętności obsługi suwnicy z poziomu „0” w tym nabycie stosownych uprawnień,
   • dot. umiejętności obsługi przecinarki taśmowej,
   • dot. obsługi systemu klasy ERP,
  • Bogaty pakiet usług medycznych.

  .

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji z podaniem numeru referencyjnego MAGAZYN POZNAŃ (CV ze zdjęciem, list motywacyjny).

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez König Stahl z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest König Stahl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Cybernetyki 10. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Pracownik magazynowy

Mikołów

OPIS STANOWISKA:

   • Praca w charakterze pracownika fizycznego w magazynie wyrobów hutniczych,
   • Praca w trybie trzyzmianowym, pięciodniowym,
   • Kompletacja asortymentu z wykorzystaniem suwnicy,
   • Załadunki i rozładunki towaru przy użyciu suwnicy
   • Obsługa komputera, w tym ewidencja obrotu towarowego w systemie ERP.

WYMAGANIA:

 • Staż pracy w magazynie produktów masowych,
 • Doświadczenie i uprawnienia do obsługi suwnicy z poziomu „0″, mile widziane.
 • Znajomość produktów z branży wyrobów hutniczych, mile widziana.
 • Znajomość dokumentacji i procedur występujących w obrocie towarowym.
 • Podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem.
 • Inne – silna motywacja do pracy.

OFERUJEMY:

   • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.
   • Wynagrodzenie oparte o wynagrodzenie zasadnicze plus premię,
   • Szkolenia:
    • dot. umiejętności obsługi suwnicy z poziomu „0” w tym nabycie stosownych uprawnień,
    • dot. umiejętności obsługi przecinarki taśmowej,
    • dot. obsługi systemu klasy ERP,
   • Bogaty pakiet usług medycznych.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji z podaniem numeru referencyjnego MAGAZYN MIKOŁÓW (CV ze zdjęciem, list motywacyjny).

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez König Stahl z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest König Stahl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Cybernetyki 10. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Delete

Delete

Delete

Delete

Dodaj następny plik

Administratorem zebranych danych osobowych jest König Stahl Sp. z o.o.. Dane osobowe przekazane przez formularz kontaktowy zbierane są jedynie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Zebrane dane osobowe przechowane są przez okres niezbędny do obsługi wysłanego zgłoszenia.
Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez König Stahl Sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie".