O firmie

„Twój sukces – nasza pasja” – takim działaniem zdobywamy Klientów.

 

W zdobywaniu Klientów pomaga nam urzeczywistnianie hasła „Twój sukces – nasza pasja ”

Nasi wysoko wyspecjalizowani pracownicy posiadają  wszelkie kompetencje oraz szeroką wiedzę i ściśle współpracują  z Klientami nad projektami i zleceniami, a także odpowiadają na konkretne wymagania rynku  tworząc rozwiązania dopasowane do  potrzeb Klientów. Doradztwo techniczne, szkolenia i seminaria, a także wiedza na temat produktów i aplikacji są naszym kluczem do sukcesu.

KÖNIGSTAHL jest częścią międzynarodowej grupy KÖNIG GRUPPE i jest w równym stopniu zaangażowany w historię, tradycję i przyszłość grupy. Wieloletnie powiązania kooperacyjne, jak również silne zorientowanie na Klienta oraz świadczenie wysokiej jakości usług odzwierciedlają sukces firmy.

 Potrzeby naszych Klientów ewoluowały w ciągu  150-letniej historii.

PARTNERSTWO

 

Częścią naszego wizerunku jest to, że stale poszerzamy zakres naszych usług dostosowując je do obecnych i przyszłych wymagań rynku.

Możemy wyróżnić następujące cztery etapy główne naszej historii.

 

KönigStahl

1864 – 1970

Nasza grupa  ma swoje korzenie w Retz w Dolnej Austrii.

Raphael König założył tam w roku 1864 warsztat, który został  rozbudowany potem przez jego syna Jacoba Königa. Jacob  poszerzył też znacznie asortyment  sklepu z narzędziami.

Kolejne oddziały KÖNIG zwiększyły obecność firmy w Dolnej Austrii, a następnie
w Wiedniu.

KönigStahl

1970 – 1990

KÖNIG  zapoczątkował specjalizację  przejmując  przedstawicielstwo  korporacji British Steel (dziś TATA Steel) w roku 1969.

Wprowadzając na rynek gorącowalcowane kształtowniki zamknięte, produkt wysoce innowacyjny w tamtym czasie, KÖNIG spozycjonował się  jako kompetentny dostawca produktów i usług w zakresie budowy maszyn i konstrukcji stalowych w całej Austrii.

KönigStahl - Mapa Europy

1990 – 2000

Upadek  żelaznej kurtyny stanowił dla  firmy KÖNIG szansę na rozwój geograficzny. Począwszy od roku 1990, KÖNIG konsekwentnie wykorzystywał rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, w dużej mierze poprzez tworzenie lokalnych oddziałów, a tym samym towarzyszył wielu obecnym klientom z Austrii na ich trasach do Europy Wschodniej jako wiarygodny dostawca i partner.

W końcu w roku 1993 powstaje firma KÖNIG STAHL Sp. z o.o., która otwiera swój magazyn i biuro w Warszawie. Polska szybko staje się głównym punktem docelowym w grupie firm. Otwierane są nowe punkty sprzedaży i magazyny.

Grupa KÖNIG  posiada bezpośrednie udziały w spółkach handlujących stalą w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i w Holandii.

KönigStahl - gięcie rur

2000 – dziś

Wraz z rosnącą liczbą klientów  KÖNIG konsekwentnie rozszerzał swoją ofertę produktów i usług, a także nawiązywał relacje z wiodącymi producentami i dostawcami.

Oprócz kształtowników zamkniętych do specjalnego asortymentu
oferowanego dziś przez firmę KÖNIG STAHL Sp. z o.o. należą  rury okrągłe, stal wysokiej jakości oraz  stal ciągniona i narzędziowa.

W razie potrzeby możemy uzupełnić tę ofertę o wyspecjalizowane usługi, takie jak docięcia i cięcia laserem, dzięki czemu produkty mogą zostać dostarczone w stanie gotowym do użycia i wykorzystane bezpośrednio w procesie produkcyjnym. 

Dziś firma KÖNIG STAHL Sp.z o.o. jest obecna w Warszawie, Mikołowie, Poznaniu, Gdyni i Solcu Kujawskim, a za pośrednictwem sieci doradców technicznych w całej Polsce.