KÖNIGSTAHL

Mamy 30 lat! I wciąż rośniemy:)!

W SKRÓCIE

Więcej niż hurtownia stali

Firma KönigStahl opiera swoją działalność na 150-letnim doświadczeniu austriackiej spółki matki KÖNIG HOLDING AG — grupy działającej w Europie w zakresie dystrybucji wyrobów stalowych i aluminiowych. W Polsce specjalizujemy się w dystrybucji rur stalowych, profili zamkniętych i stali ciągnionej, a także sprzedaży systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych szwajcarskiego producenta firmy Jansen.

KÖNIGSTAHL

Rury stalowe i stal ciągniona

W najróżniejszych wykończeniach i gatunkach materiałowych

KÖNIGSTAHL oferując szeroki zakres najwyższej jakości wyrobów hutniczych nie skupia się na byciu hurtownią stali. Magazynujemy i dostarczamy szeroki asortyment wzdłużnie spawanych rur stalowych formowanych na zimno w gatunku S355J2H. Na życzenie możemy również zaoferować rury stalowe formowane na zimno od gatunku S235JRH, aż po gatunek o wysokiej wytrzymałości S960MH oraz rury stalowe spawane spiralnie i walcowane na gorąco. Nasza stal ciągniona i walcowana jest uniwersalna. Oferujemy stal ciągnioną o profilach okrągłych, kwadratowych, sześciokątnych i płaskich, w różnych wariantach obróbki powierzchni jako: ciągniona, łuszczona, szlifowana lub polerowana.

Nasza kształtowniki zamknięte walcowane na zimno o doskonałych właściwościach wytrzymałościowych znajdują zastosowanie w konstrukcjach stalowych, budownictwie mieszkaniowym i przy produkcji urządzeń. Kształtowniki walcowane na gorąco oferowane przez KÖNIGSTAHL o równomiernym rozkładzie naprężeń własnych i twardości profili w całym przekroju i narożach nadają się idealnie do zastosowań „offshorowych”. Nasze pręty ciągnione i płaskowniki są polecane tam, gdzie precyzja i dokładność wykończenia powierzchni mają decydujące znaczenie, w zastosowaniach takich jak budowa maszyn, przemysł meblarski, przemysł elektrotechniczny, czy wytwarzanie sprzętu optycznego.

hurtownia stali
JAK DZIAŁAMY

Produkt, serwis, ludzie

hurtownia stali

Kombinacja „produkt, serwis i ludzie” oraz filozofia „Twój sukces — nasza pasja” zapewniają nam stabilną pozycję jednego z najmocniejszych graczy od początku naszej 25-letniej historii. Postrzegamy siebie nie tylko jako dostawcę stalowych materiałów hutniczych, lecz jako kompetentnego partnera dla naszych Klientów w zakresie specyfiki branży stalowej. Dzięki zoptymalizowanej logistyce gwarantujemy najwyższą jakość materiałów stalowych i szybkie dostawy.

Oferujemy obsługę kompleksową: od doradztwa technicznego, zaopatrzenia w materiały, magazynowanie, obróbkę stali na życzenie, kompletację nawet złożonych dostaw po sam transport. Również nasza oferta produktowa pokrywa szeroki wachlarz potrzeb naszych Klientów: od rur stalowych i kształtowników, przez pręty, płaskowniki i stal walcowaną, po profile stalowe do wykończenia budynków.

JANSEN

Systemy stalowe JANSEN

Zaawansowane systemy profili stalowych do drzwi, okien, fasad

Szwajcarskie systemy ślusarki stalowej firmy Jansen AG są znane w całej Europie z wysokiej jakości wyrobów spełniających najwyższe wymagania techniczne. KÖNIGSTAHL jest wyłącznym partnerem dystrybucyjnym producenta systemów Jansen w Polsce. Dzięki swoim parametrom stal jest materiałem niezastąpionym w nowoczesnym budownictwie. Jansen ustala nowe standardy w zakresie jakości, formy oraz trwałości profili stalowych, umożliwiając wykonywanie zarówno nowoczesnych drzwi, okien jak i skomplikowanych przeszklonych fasad i konstrukcji przestrzennych.

W Polsce produkty Jansen mają zastosowanie w konstrukcjach budowlanych od ponad 20 lat. Nasze produkty dostarczaliśmy na wiele prestiżowych obiektów na terenie całego kraju, m.in. Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie, Targi KIELCE, Budynek TELEWIZJI POLSKIEJ, Ratusz w Konstancinie – Jeziornej czy nominowany do wielu prestiżowych nagród Wydział Radia i Telewizji Uniwerystetu Śląskiego w Katowicach.  Jakość oferowanych produktów, profesjonalizm i oferowane wsparcie na każdym etapie procesu budowlanego są wysoko oceniane przez naszych partnerów handlowych.

jansen profile stalowe do drzwi, okien, fasad