AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do lektury magazynu SCALE producenta systemów profili stalowych JANSEN

Warto zajrzeć do magazynu SCALE: aktualny najświeższy numer jest cały poświęcony renowacji – takiej z dbałością o szczegóły, z szacunkiem dla restaurowanej materii i z miłością do architektnicznego piękna. Stal odgrywa kluczową rolę w rewitalizacji obiektów będących pod opieką konserwatorów zabytków ze względu na wyjątkowe wlaściwości materiału.
Celem SCALE jest inspirowanie i przekazanie wiedzy. Referencje z różnych krajów pokazują wielorakość zastosowań systemów staowych JANSEN w rewitalizowanych budowlach.   Warto przeczytać artykuł powstały we współpracy z profesorem Stefanem Kurath z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zurychu nt.  postępowania z zabytkowymi przykładami budownictwa mieszkaniowego . Ponieważ już są wakacje, to dla każdego, kto chce teraz odpocząć lub planuje swoje następne wakacje, polecamy artykuł „Wakacje w zabytkowych budynkach”.
Metale były znane i używane od bardzo dawna, jednak to  rozwój specjalnych pieców do topienia w czasie rewolucji przemysłowej umożliwił wytwarzanie żelaza, a raczej stali w tak dużych ilościach, że stała się ona używana w architekturze tak samo jak kamień i drewno.
Jansen AG pracuje ze stalą od 1923 roku. Rodzinna firma przekazuje fachową wiedzę z pokolenia na pokolenie, aby zapewnić innowacyjne systemy budowlane także w przypadku niestandardowych rozwiązań.
W obecnym numerze magazynu SCALE pokazujemy, że dzięki systemom profili stalowych firmy JANSEN możliwa jest modernizacja, renowacja czy rewitalizacja starej substancji budowlanej w zgodzie z przepisami budowlanymi  i z zachowaniem elegancji przeszłości i wygody teraźniejszości.
Życzymy miłej lektury 🙂